Bikepacking

Kategorie

Marka

Filtruj wg ceny

Marka

Filtruj wg ceny

Bikepacking to eksploracja dróg, szlaków i singletracków. Piękno bikepackingu tkwi w jego prostocie. Każdy rower może być rowerem do bikepackingu. Dzięki pojawieniu się na rynku miękkich toreb, bikepacking nie zależy od tego, czy dana rama ma oczka do mocowania bagażników i sakw. Rower gravelowy z pełnym zawieszeniem (stalowy, aluminiowy czy karbonowy), MTB, elektryczny, crossowy, hardtail, czy fatbike.

Najbardziej znaczącą innowacją, która pomogła spopularyzować bikepacking, jest dostępność w sprzedaży miękkich toreb rowerowych. Rowerzyści mogą teraz cieszyć się lżejszymi i mniej kłopotliwymi zestawami, które nie będą znacząco zwiększać wagi roweru ani wpływać na jego prowadzenie.

Torby do bikepackingu wymagają bardziej przemyślanego pakowania niż sakwy. Ich pojemność jest bardziej ograniczona i dopóki nie dopracujesz swojego „systemu”, to co i gdzie spakować, może początkowo wydawać się zbyt skomplikowane i kłopotliwe. W większości przypadków radość z jazdy z lekkim, minimalnym ekwipunkiem i teren, który taki system zachęca do eksploracji, z nawiązką rekompensuje te kompromisy.

Zestaw bikepackingowy składa się zazwyczaj z torby na ramę, torby na kierownicę lub uprząż, torby podsiodłowej i kilku mniejszych torebek, które umieszcza się na ramie, kierownicy i widelcach, co pomaga rozłożyć ciężar na cały rower.

Bikepacking – torby na kierownicę

Kierownica to najbardziej naturalne i intuicyjne miejsce do zakładania toreb i przechowywania sprzętu. Specjalnie zaprojektowane torby na kierownicę idą o jeden znaczący krok dalej. Są wyposażone w wytrzymałe strapy do montażu, a także dodatkowe kieszenie na akcesoria. Zasadą jest, aby ładunek przedni był stosunkowo niewielki, w przeciwnym razie ucierpi na tym sterowność roweru. Bardzo ważne jest aby torby do bikepackingu na kierownicę nie uciskały pancerzy przerzutek i hamulców oraz nie zmniejszały sterowności roweru i pozwalały swobodnie trzymać kierownicę.

Bikepacking

Bikepacking torby rowerowe na kierownicę, torby na ramę, torby podsiodłowe, torby na widelec, torby na bagażnik