System Bezdętkowy

System Bezdętkowy Tubeless do rowerów

Bezdętkowy system rowerowy Tubeless jest nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia jazdę na rowerze bez użycia tradycyjnych dętek wewnętrznych.

System bezdętkowy pozwala na:

 • zmniejszenie oporów toczenia,
 • obniżenie wagi roweru,
 • zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu.

Rozwiązanie pomaga również chronić ogumienie i poprawia trakcję. System Tubeless jest coraz bardziej popularny w rowerach GRAVEL, MTB i ENDURO.

Do zainstalowania systemu Tubeless w rowerze potrzebne jest:

 • otaśmowanie obręczy
 • opony tubeless
 • wentyle bezdętkowe
 • zalanie opon uszczelniaczem

W trakcie jazdy zaleca się aby od czasu do czasu sprawdzić i ewentualnie uzupełnić powietrze.

System Bezdętkowy Tubeless – jakie daje korzyści?

 1. Większy komfort jazdy: system bezdętkowy zapewnia znacznie większy komfort jazdy, ponieważ brak powietrza wewnątrz dętki daje większy poziom elastyczności, co eliminuje sztywność stosowanych w tradycyjnych systemach dętek.
 2. Większa wytrzymałość i trwałość: system bezdętkowy zapewnia znacznie większą wytrzymałość opon. Ze względu na brak dodatkowych elementów wewnątrz opony, jak dętki, jest mniej składników, które będą mogły ulec uszkodzeniu.
 3. Szybka wymiana i konserwacja: bezdętkowy system rowerowy jest łatwy w montażu i konserwacji. W łatwy sposób można go konserwować, a w razie konieczności wymiany można to zrobić za pomocą tylko kilku narzędzi.
 4. Ochrona opon: Opony bez dętek są również bardziej odporne na przebicia powstałe wskutek jazdy po kamieniach.
 5. Lepsza precyzja prowadzenia: system bezdętkowy zapewnia większą precyzję prowadzenia. Brak dętek w oponie oznacza, że zapewnia on idealną kontrolę kierunku i przyczepność.

System Bezdętkowy Tubeless

Części oraz akcesoria do montażu systemu bezdętkowego tubeless w rowerach Gravel, Szosowych i MTB