Koła MTB

Kategorie

Materiał obręczy

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Piasta przód

Piasta tył

Mocowanie Tarczy

Filtruj wg ceny

Materiał obręczy

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Piasta przód

Piasta tył

Mocowanie tarczy

Filtruj wg ceny

Koła MTB 29″

Koła MTB to kategoria starannie zaprojektowanych i zaplatanych przez nas kół do górskich rowerów MTB.

Ze względu na specyfikę terenów, stylu jazdy oraz przeznaczenia rowerów MTB, proponowane zestawy koł dostępne w ofercie naszej montowni SzobakBike przeznaczone są pod hamulce tarczowe.

Nasze lekkie zestawy kół MTB składamy na sprawdzonych, sztywnych i bardzo wytrzymałych aluminiowych obręczach renomowanej i znanej na całym świecie szwajcarskiej firmy DT Swiss. To marka, która obecna jest na rynku od 1994 roku.

W dotychczas proponowanych przez nas zestawach kół MTB wykorzystujemy piasty firm Novatec oraz DT Swiss, zaś stosowane przez nas szprychy i nyple, to części firmy Pillar.

Części, jakie wykorzystujemy w składaniu kół rowerowych do rowerów MTB to efekt wieloletniego doświadczenia na rynku rowerowym i przetestowania niezliczonej ilości części różnych firmy.

To także codzienne rozmowy z naszymi klientami oraz analiza ich doświadczenia i opinii na temat poszczególnych podzespołów. Dzięku temu koła MTB, wychodzące z naszej montowni są najwyższej jakości.

Koła MTB i ich profesjonalne zaplatanie na indywidualne zamówienie to jeden z naszych flagowych produktów.

Co więcej, warto pamiętać, że lekkie koła MTB to bardzo ważny element rowerów do ścigania, czy startów w maratonach rowerowych, gdzie liczy się każdy gram wagi roweru. Tak więc koła MTB DT Swiss 29 to dobre i sprawdzone rozwiązanie w takich przypadkach.

Rynek rowerów MTB zmierza obecnie na stałe w kierunku kół o rozmiarach 29 cali, zaś w ofercie większości producentów i sklepów jest to obecnie standard. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku decydujemy się stawiać na koła rowerowe właśnie w rozmiarze 29 cali.

Koła mountain bike, to rodzaj kół rowerowych, które są specjalnie zaprojektowane do jazdy po terenie górskim. Dzięki nim jazda po trudnym terenie staje się łatwiejsza i mniej wyczerpująca. Świetnie sprawdzają się na grząskich ścieżkach, wyboistych drogach, i stromych podjazdach.

Koła MTB są zazwyczaj wyposażone w uszczelnione łożyska i są przeznaczone do jazdy w terenie. Koła te są zazwyczaj szersze niż koła szosowe, dzięki czemu lepiej nadają się do jazdy po nierównym terenie i występują w rozmiarach od 26 do 29 cali. Dodatkowo, koła do rowerów górskich zazwyczaj posiadają większą liczbę szprych (najczęściej jest to 28 do 36 szprych), dla większej trwałości i wytrzymałości.

Jak wybrać Koła MTB?

Poradnik jak wybrać koła MTB znajdziesz tutaj.

Koła MTB

Dedykowane zestawy kół MTB z montowni SzobakBike