Koła XC

Kategorie

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Piasta przód

Piasta tył

Mocowanie Tarczy

Bębenek

Filtruj wg ceny

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Koła XC to dedykowana i wąska kategoria starannie zaprojektowanych i zaplatanych przez nas kół do górskich rowerów typu Cross-country (XC).

Ze względu na specjalną specyfikę terenów, stylu jazdy oraz przeznaczenia rowerów XC, proponowane zestawy koł dostępne w ofercie naszej montowni SzobakBike przeznaczone są pod hamulce tarczowe. W tym segmencie rynku całkowicie odeszło się już od kół z hamulcami typu V-Brake.

Nasze lekkie zestawy kół XC składamy na sprawdzonych, sztywnych i bardzo wytrzymałych aluminiowych obręczach renomowanej i znanej na całym świecie szwajcarskiej firmy DT Swiss. To marka, która obecna jest na rynku od 1994 roku. Wykorzystujemy także obręcze asymetryczne, które są nowym i ważnym wynalazkiem rowerowym, zwiększającym wytrzymałość i sztywność kół.

W dotychczas proponowanych przez nas zestawach kół XC wykorzystujemy piasty firm Novatec oraz DT Swiss, zaś stosowane przez nas szprychy i nyple, to części firmy Pillar.

Części, jakie wykorzystujemy w składaniu kół rowerowych do rowerów XC / CC to efekt wieloletniego doświadczenia na rynku rowerowym i przetestowania niezliczonej ilości części różnych firmy.

To także codzienne rozmowy z naszymi klientami i zawodnikami oraz analiza ich doświadczenia i opinii na temat poszczególnych podzespołów. To doświadczenia wyniesiony z jazdy rekreacyjnej, treningów oraz wyścigów różnej klasy. Dzięku temu koła XC, wychodzące z naszej montowni są najwyższej jakości.

Koła XC i ich profesjonalne zaplatanie na indywidualne zamówienie to jeden z naszych flagowych produktów obok innych kategorii produktów.

Co więcej, warto pamiętać, że lekkie koła XC to bardzo ważny element rowerów do ścigania, czy startów w maratonach rowerowych, gdzie liczy się każdy gram wagi roweru. Tak więc koła XC DT Swiss 29 to dobre i sprawdzone rozwiązanie w takich przypadkach.

Rynek rowerów Cross-country (XC / CC) zmierza obecnie na stałe w kierunku kół o rozmiarach 29 cali, zaś w ofercie większości producentów i sklepów jest to obecnie standard. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku decydujemy się stawiać na koła rowerowe właśnie w rozmiarze 29 cali.

Koła XC

Dedykowane zestawy kół do rowerów typu XC z montowni SzobakBike