Koła XC

Kategorie

Materiał obręczy

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Piasta przód

Piasta tył

Mocowanie Tarczy

Filtruj wg ceny

Materiał obręczy

Wysokość obręczy

Liczba szprych

Piasta przód

Piasta tył

Mocowanie tarczy

Filtruj wg ceny

Koła XC to dedykowana i wąska kategoria starannie zaprojektowanych i zaplatanych przez nas kół do górskich rowerów typu Cross-country (XC).

Ze względu na specjalną specyfikę terenów, stylu jazdy oraz przeznaczenia rowerów XC, proponowane zestawy koł dostępne w ofercie naszej montowni SzobakBike przeznaczone są pod hamulce tarczowe. W tym segmencie rynku całkowicie odeszło się już od kół z hamulcami typu V-Brake.

Nasze lekkie zestawy kół XC składamy na sprawdzonych, sztywnych i bardzo wytrzymałych aluminiowych obręczach renomowanej i znanej na całym świecie szwajcarskiej firmy DT Swiss. To marka, która obecna jest na rynku od 1994 roku. Wykorzystujemy także obręcze asymetryczne, które są nowym i ważnym wynalazkiem rowerowym, zwiększającym wytrzymałość i sztywność kół.

W dotychczas proponowanych przez nas zestawach kół XC wykorzystujemy piasty firm Novatec oraz DT Swiss, zaś stosowane przez nas szprychy i nyple, to części firmy Pillar.

Części, jakie wykorzystujemy w składaniu kół rowerowych do rowerów XC / CC to efekt wieloletniego doświadczenia na rynku rowerowym i przetestowania niezliczonej ilości części różnych firmy.

To także codzienne rozmowy z naszymi klientami i zawodnikami oraz analiza ich doświadczenia i opinii na temat poszczególnych podzespołów. To doświadczenia wyniesiony z jazdy rekreacyjnej, treningów oraz wyścigów różnej klasy. Dzięku temu koła XC, wychodzące z naszej montowni są najwyższej jakości.

Koła XC i ich profesjonalne zaplatanie na indywidualne zamówienie to jeden z naszych flagowych produktów obok innych kategorii produktów.

Co więcej, warto pamiętać, że lekkie koła XC to bardzo ważny element rowerów do ścigania, czy startów w maratonach rowerowych, gdzie liczy się każdy gram wagi roweru. Tak więc koła XC DT Swiss 29 to dobre i sprawdzone rozwiązanie w takich przypadkach.

Rynek rowerów Cross-country (XC / CC) zmierza obecnie na stałe w kierunku kół o rozmiarach 29 cali, zaś w ofercie większości producentów i sklepów jest to obecnie standard. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku decydujemy się stawiać na koła rowerowe właśnie w rozmiarze 29 cali.

Koła XC

Dedykowane zestawy kół do rowerów typu XC z montowni SzobakBike

Title

Go to Top