Trasa Rowerowa GRAVEL Warszawa – Góra Kalwaria [GPX]

Atrybut Wartość
📍 Start Warszawa
(Metro Kabaty)
🏁 Meta Góra Kalwaria
(Góra Kawiarnia)
📏 Dystans 33 Kilometry
🚴🏻‍♂️ Nawierzchnia 76% Gravel
24% Szosa
🟠 Link do trasy Strava – GPX
⛰️ Przewyższenia 67 metrów
📲 Instagram @szobak_
Dominik Szobak
12 czerwca, 2023

Spis treści

Warszawa – Góra Kalwaria Gravelem

Wiele osób spośród mojej bańki rowerowej przesiadając się najcześciej z roweru szosowego na gravel, próbuje poruszać się tymi samymi trasami co dotychczas, tyle że dodając do nich lekkie akcenty gravelowe. Jest to według mnie totalnie bez sensu i wyznaję inną zasadę. W rzeczywistości, te osoby mogłyby zamiast inwestycji w nowy rower gravelowy, po prostu założyć opony o delikatnie innym bieżniku i pozostać przy szosie.

Ja wyznaję zasadę, że jeśli siadam na gravel, to tak planuję trasę i wcześniej maluję ją na moim koncie na Stravie, aby gdzie tylko można pokonywać odcinki szutrem, polnymi drogami lub singlami. Dopiero w ostateczności lub z braku wyboru korzystam z dróg asfaltowych, ale unikam tego.

Jeśli zastanawiasz się jak dojechać rowerem do Góry Kalwarii, to ten wpis jest idealnie dla Ciebie.

W tym wariancie moja trasa gravelowa z Warszawy do Góry Kalwarii, aż w 76% składa się z super w pełni przejezdnych odcinków typowo gravelowych.

Las Kabacki

Trasa rowerowa Warszawa – Góra Kalwaria.

📍 Startujemy ze stacji Metra Kabaty. To najlepszy kompromis zarówno dla osób chcących podjechać na start metrem. Zawsze przed wgraniem trasy do nawigacji możecie edytować ślad GPX pod swoje potrzeby i miejsce zamieszkania.

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Las Kabacki

Most Chyliczki –> Chylice

🏞️ Na mostku w Chylicach uważajcie możliwe rozbite szkła i śmieci. Niestety, mimo że jest to najlepsze miejsce do przekroczenia rzeki, to zdarza się że ludzie po sobie nie sprzątają.

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Most Chyliczki - Chylice

Jastrzębie

🤔 Wjazd na odcinek gravelowy w Jastrzębiach nie jest wcale taki oczywisty, dlatego zwróćcie uwagę na nawigacji gdzie dokładnie skręcić.

Trasy gravelowe Warszawa

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Jastrzębie

Nowe Jastrzębie –> Stefanów

😀 Piękny szuter premium, mogą pojawić się kierowcy, którzy dojeżdżają do swoich domów. Nie przejmujcie się szczekającymi psami 🐶 – dotychczas żaden nie odważył się pobiec za mną.

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Nowe Jastrzębie - Stefanów

Żabieniec – Rezerwat przyrody Uroczysko Stephana

Warszawa Góra Kalwaria Rowerem.

🚴🏻‍♂️ W Żabieńcu wjeżdżamy do Lasów Chojnowskich i tutaj nie doświadczymy już żadnych samochodów – wjazd do Lasów z każdej strony zamknięty jest szlabanami.

Podczas jazdy przejeżdżać będziecie także przez Rezerwat przyrody Uroczysko Stephana. Warto tutaj zatrzymać się na odpoczynek zrobienie pamiątkowych zdjęć. 📸 Z czegoś w końcu musi być content na Instagrama, co? 🤩

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Żabieniec

Lasy Chojnowskie

Na obszarze tego urokliwego rezerwatu możemy napotkać starodrzew, w którym dominuje piękna sosna. Oprócz niej spotkamy też majestatyczne dęby szypułkowe oraz nutkę modrzewia. Dolna warstwa lasu skrywa około trzydziestoletniego dębu szypułkowego, a także grabie, lipy, wiązy i brzozy, które nadają temu miejscu wyjątkowy urok. Na ziemi natrafimy na piękne rośliny, takie jak lilia złotogłów, przylaszczka pospolita, zawilec gajowy oraz dzwonek brzoskwiniolistny.

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie

Rezerwat ten nosi nazwę na cześć Wiktora Stephana, leśnika węgierskiego pochodzenia, który oddawał serce i duszę opiece nad lasami chojnowskimi i kabackimi pod koniec XIX i na początku XX wieku. Jego oddanie dla natury jest niezapomniane i przetrwało do dziś w postaci tego wspaniałego zakątka przyrody.

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie
GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie
GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie
GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie
GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Lasy Chojnowskie

Góra Kalwaria / Góra Kawiarnia

GRAVEL Warszawa - Góra Kalwaria - Góra Kawiarnia